Тот самый Дагир Хасавов?

Для дискуссий о путях развития России.

Модератор: Umut

Re: Тот самый Дагир Хасавов?

Сообщение neva » 06 май 2012, 22:41

Ата писал(а):
neva писал(а):на видео я видел технологию раздувания некоторых слов Дагира эти слова сопровождались видеоотрывками экстремистского толка. а вы видимо воспринимаете как нужно информационным киллерам. :wink:

Ты знаком с ним лично?

а ты ?
neva
Местный

Сообщение Ата » 06 май 2012, 23:36

neva писал(а):
Ата писал(а):Ты знаком с ним лично?

а ты ?

Что за манера вопросом на вопрос отвечать. Еще раз, он твой друг?
Ата
Эксперт

Сообщение Umut » 07 май 2012, 00:15

neva писал(а):
Umut писал(а):
neva писал(а):на видео я видел технологию раздувания некоторых слов Дагира эти слова сопровождались видеоотрывками экстремистского толка. а вы видимо воспринимаете как нужно информационным киллерам. :wink:

"биз сизин къангъа бояжакъбыз, къан денгиз этежекбиз мунда" - контекстде болсун-болмасын, не башгъа? Гетюн гьалын билмей атылса бола олай затлар. Бу ишден алда да юрютген о тухум ишлени къумукълагъа къаршы, ялгъанлар язып, полисге берип. Журналист ва язывчу учун токъалагъан деп уланын, биле кечен неге къапасланганын. Мычыгъышлар токъалатдыргъан деп ялгъанлар да ойлап. Гьали де президентге кант этип, арзулар язып юрюйлер. Сезю екъ тишитайпалар!

под словами "мы зальём) он имел виду судебную систему, он тоже относится к этой системе он же юрист или? спросите у него сами он потвердит мои слова.
ньюсологи могли наоборот лепить из него положительного героя а почему они не лепят?
Тюлкю баласын ашама сюйгенде, ону кюлге боягъан.
Инаныгъыз бусурман бусагъыз, оьзюн авзун сейлетип, сонг айтмагъанман деп ант этип бар шо зат, гьали биринчилей тюгюл, Сиз тухум инанчыкъланы табып, шат болуп турадыр шо зат, тек шатлыгъы узакь гетмес. Къумукълагъа сез берип, артынг бакъгъандокъ, оьзюн сезюн бузуп, я шашыкъ ва гьакъылгъа етим (Исси-сув Борагъанда шолайлагъа оьзел бир ожакъ къурулгъан), я сезю екъсуз - башгъа тарикъатдыр :D
Шо Сиз айтагъан экстросенс-дарманчы-эмчи оьзю сама да тюгюлмю экен, шолай Сизин башыгъызны айландырма бола буса? :mrgreen:
PS: Сиз кимни сан этмейсиз, къумукъча сейлесе, къазакъча жавап берип? 8)
Umut
Завсегдатай

Сообщение neva » 07 май 2012, 22:15

Ата писал(а):
neva писал(а):
Ата писал(а):Ты знаком с ним лично?

а ты ?

Что за манера вопросом на вопрос отвечать. Еще раз, он твой друг?

Он кумык а значит мой брат, и мне досадно когда я вижу что братья кумыки углумляются над своим братом.
neva
Местный

Сообщение neva » 07 май 2012, 22:31

Umut писал(а):
neva писал(а):
Umut писал(а):

"биз сизин къангъа бояжакъбыз, къан денгиз этежекбиз мунда" - контекстде болсун-болмасын, не башгъа? Гетюн гьалын билмей атылса бола олай затлар. Бу ишден алда да юрютген о тухум ишлени къумукълагъа къаршы, ялгъанлар язып, полисге берип. Журналист ва язывчу учун токъалагъан деп уланын, биле кечен неге къапасланганын. Мычыгъышлар токъалатдыргъан деп ялгъанлар да ойлап. Гьали де президентге кант этип, арзулар язып юрюйлер. Сезю екъ тишитайпалар!

под словами "мы зальём) он имел виду судебную систему, он тоже относится к этой системе он же юрист или? спросите у него сами он потвердит мои слова.
ньюсологи могли наоборот лепить из него положительного героя а почему они не лепят?
Тюлкю баласын ашама сюйгенде, ону кюлге боягъан.
Инаныгъыз бусурман бусагъыз, оьзюн авзун сейлетип, сонг айтмагъанман деп ант этип бар шо зат, гьали биринчилей тюгюл, Сиз тухум инанчыкъланы табып, шат болуп турадыр шо зат, тек шатлыгъы узакь гетмес. Къумукълагъа сез берип, артынг бакъгъандокъ, оьзюн сезюн бузуп, я шашыкъ ва гьакъылгъа етим (Исси-сув Борагъанда шолайлагъа оьзел бир ожакъ къурулгъан), я сезю екъсуз - башгъа тарикъатдыр :D
Шо Сиз айтагъан экстросенс-дарманчы-эмчи оьзю сама да тюгюлмю экен, шолай Сизин башыгъызны айландырма бола буса? :mrgreen:
PS: Сиз кимни сан этмейсиз, къумукъча сейлесе, къазакъча жавап берип? 8)

saga sho adam ne purshavlukh etgen? Dahir bizin halkgha bek tarikh adam sholaj kumukhmediapersonalar bizinkileni arasinda az. shu bizin kharamandaghi problemani Dahir centralnyj kanaldan vnjatno izlogat etip bola amma halkh shoghar davlenija etse. nichaghi jaman tjulkü musada o khumukh adam. men senide barigiznida san etemen tek siz ojlashaghan kjujge azhajip ish etemen.
neva
Местный

Сообщение Umut » 07 май 2012, 23:53

saga sho adam ne purshavlukh etgen?

Saw bizin xalqğa!

bizin halkgha bek tarikh adam sholaj kumukhmediapersonalar bizinkileni arasinda az.

Gereklege axçasız berebiz onu, alğanlağa sawğat bermege de razıbız :evil:

shu bizin kharamandaghi problemani Dahir centralnyj kanaldan vnjatno izlogat etip bola

Tüz, onça açıq bere pikruların, song artı bulan men tügülmen, jurnalistler, emçiler, palçılar dep quyruğun çüyüp qaça (qışda qozlamasın tek). :mrgreen:

nichaghi jaman tjulkü musada o khumukh adam.
xalqğa atlar tağıp, song çağana yimik qaçıp getelim busa, tawlulağa berebiz olayların. :D
Umut
Завсегдатай

Сообщение neva » 08 май 2012, 12:35

jahshi Umut sen meni utdugn, bizin shu sporubuznu arty bolsun, bitdirejik.
neva
Местный

Сообщение Umut » 08 май 2012, 13:04

neva писал(а):jahshi Umut sen meni utdugn, bizin shu sporubuznu arty bolsun, bitdirejik.

Men Sizin bulan erişer uçun tügül aytağanım, har kim anglasın uçun qumuqlanı da bar ne tuxumu da. Qumuq degen bulan qumuq işge qayğırmas! Xasawownu tanıdıq, öz sözlerine jawaplı bolsun! Allah bar, O alğasamay, biz alğasaq da! Sizge taba meni aytağan zatım yoq, kimge de inanıp qalmağız deymen.
Umut
Завсегдатай

Сообщение neva » 08 май 2012, 16:53

Umut писал(а):
neva писал(а):jahshi Umut sen meni utdugn, bizin shu sporubuznu arty bolsun, bitdirejik.

Men Sizin bulan erişer uçun tügül aytağanım, har kim anglasın uçun qumuqlanı da bar ne tuxumu da. Qumuq degen bulan qumuq işge qayğırmas! Xasawownu tanıdıq, öz sözlerine jawaplı bolsun! Allah bar, O alğasamay, biz alğasaq da! Sizge taba meni aytağan zatım yoq, kimge de inanıp qalmağız deymen.

я не отказываюсь от своих слов я и сейчас считаю его близким чем друзья других национальностей.
neva
Местный

Сообщение Umut » 09 май 2012, 00:31

neva писал(а):
Umut писал(а):

я не отказываюсь от своих слов я и сейчас считаю его близким чем друзья других национальностей.
я верю в Вашу искренность, но настаиваю на том, что Хасавов сумасшедший человек, который может навредить нашему народу больше, чем кто-либо!
Umut
Завсегдатай

Пред.

Вернуться в Россия и россияне